Корисні поради

А чи вмієте ви правильно вибирати і підбирати шкарпетки? Далеко не факт. Якщо чесно, дуже багато чоловіків псують свій зовнішній вигляд невірним підбором шкарпеток.

Але існує не так вже й багато правил, дотримуючись яких можна зробити правильний вибір. Адже деякі шкарпетки підходять тільки для особливих випадків, деякі кольори шкарпеток слід надягати тільки з певною одягом і т.п. Щоб ви не зіпсували свій зовнішній вигляд шкарпетками "цікавого кольори" (див. картинку), і була написана ця стаття.
 
 
 БІЛІ ШКАРПЕТКИ ТІЛЬКИ ДЛЯ СПОРТУ
                                                                                                                                    
Можливо, одним з найбільш часто порушуваних правил сучасної моди є носіння шкарпеток білого кольору де-небудь, крім спортивних змагань.

Буквально на днях бачив одного елегантного чоловіка, одягненого у відмінний чорний костюм і чорні туфлі, але коли він присів, визирають з туфель білі шкарпетки зіпсували все враження.

Якщо ви збираєтеся в спортзал, білі шкарпетки підійдуть в самий раз. Їх ви можете надіти (в них ви будете навіть краще виглядати, ніж у чорних шкарпетках), коли збираєтеся грати на вулиці, наприклад, у футбол або просто збираєтеся пробігтися по парку.

Однак не потрібно надягати білі шкарпетки там, де ви не збираєтеся бігати, стрибати або скакати. ТАБУ. Навіть з джинсами потрібно надягати чорні шкарпетки, тому висуньте свій ящик столу зі шкарпетками, і покладіть білі шкарпетки ближче до спортивного одягу і подалі від парадних вечірніх костюмів.

ШКАРПЕТКИ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ штанам, а не туфлям

Якщо ви збираєтеся надіти парадні або звичайні штани (крім джинсів), то вибір кольору шкарпеток повинен бути продиктований не відтінками ваших туфель, а саме кольором штанів. Чорні брюки з чорними носками, коричневі - з коричневими шкарпетками. Те ж відноситься і до синіх і сірим штанів.

При підборі шкарпеток під штани інших відтінків потрібно бути уважним. При виборі шкарпеток для ваших штанів, виберіть декілька пар і потім вже зробіть остаточний вибір. Якщо у вас як і раніше є сумніви, то рекомендуємо зупинитися на більш темних носках.

Причина проста: якщо раптом вам доведеться зняти туфлі або коли ви присяде, то продемонструєте свої шкарпетки. І якщо вони гармонійно виглядають з кольором ваших штанів, то ви зробили правильний вибір. З іншого боку, не відповідні шкарпетки можуть сильно зіпсувати не тільки весь ансамбль, а й загальне враження.

Не скручувати і не згинайте ШКАРПЕТКИ

Якщо ви тільки не народилися і виросли в 80-х роках минулого століття, коли це було модно, то повинні знати, що скручування шкарпеток на щиколотках надає вам неохайний вигляд. Згинання шкарпеток не так погано, але це все одно виглядає дивно, оскільки через це ваші щиколотки здаються товщі, ніж є насправді, особливо коли ви одягаєте розкльошені брюки.

Точно також відбудеться, якщо ви надягнете туфлі. Коли ви присяде, а ваші шкарпетки при цьому будуть скручені або зігнуті, то всі помітять ваші волохаті ноги, а на діловій зустрічі, в офісі або при знайомстві з дівчиною ви напевне не заробите собі призових балів.

Помітні шкарпетки можна носити ТІЛЬКИ вдома

Шкарпетки з веселою забарвленням або із зображенням вашого улюбленого мульт-персонажа - це весело, але, будь ласка, не виходьте в них з дому.

Шкарпетки в смужку неймовірною забарвлення та іншими різнокольоровими приколами підійдуть тільки для ваших рідних і близьких, коли ви відпочиваєте і робите все, що хочете. Носіння подібних незвичайних шкарпеток в інших ситуаціях (на роботі або в барі або нічному клубі) призведе до того, що люди задумаються про вашу "нормальності" або просто не будуть вас сприймати всерйоз.

Намагайтеся не носити ШКАРПЕТКИ РАЗОМ з шортами

Ще однією розповсюдженою помилкою є носіння шкарпеток разом з шортами. неминуче вам доведеться скручувати або згинати шкарпетки, та й самі вони навряд чи будуть увесь час триматися на нозі рівно.

А вище ми з вами вже дійшли висновку, що згинання і скручування шкарпеток не відповідає загальним правилам носіння. По-друге, носіння шкарпеток разом з шортами візуально укорочує ваші ноги практично вдвічі, через що ви будете здаватися нижче. А якщо ви за природою невисокого зросту, то подібне безумовно буде виглядати невигідно для вас.


А оскільки ви не хочете виходити з дому в шортах і без шкарпеток, прикупите кілька пар коротких шкарпеток, яких не видно, коли ви надягнете свої кросівки. І ще, не потрібно надягати шкарпетки з сандалями.

 

      Проблемна частина гардероба - шкарпетки

Правило перше: колір чоловічих шкарпеток повинен відповідати кольору костюма, але бути трохи світліше кольору взуття. Постарайтеся підшукати шкарпетки в тон брюк (якщо вони звичайно не чорні). Якщо точне попадання в колір не вдається, вибирайте шкарпетки на тон темніше або світліше брюк.

Білі шкарпетки в діловому стилі виключені. Яскраві, екстремальні кольори годяться для відпочинку чи спорту. Візерунки, мультиплікаційні герої, написи також нікуди не годяться. Малюнок на носку допускається, але він повинен бути дрібним: помірна англійська клітинка, фірмові логотипи, крапки.

Друге: шкарпетки повинні бути високими. Голої ноги не повинно бути видно навіть якщо ви сидите, поклавши ногу на ногу. Третє: з матеріалів переважно тонкий якісний бавовна, можливо з малим, не більше 2%, змістом лайкри для кращої несучості. Шовкові шкарпетки носять ТІЛЬКИ під фрак. Не перестарайтеся в прагненні бути елегантними. Комфортні також поєднання як шерсть і бавовна, шовк і бавовна. Ноги будуть «дихати». Навіть недоречно говорити про це, але! Дорогі чоловіки, шкарпетки прийнято прати кожен день. Оптимальний варіант - купувати відразу 7 пар на кожен день. Тоді під рукою завжди будуть чисті і не сильно зношені шкарпетки.

Зразкові колірні поєднання в одязі допоможуть правильно підібрати шкарпетки. Отже:

Сірий костюм - біла, блакитна, рожева, кольору слонової кістки сорочка - будь-якого кольору краватка - чорні черевики - шкарпетки в тон краватки.
Темно-сірий костюм - біла, світло-рожева, кольору слонової кістки сорочка - червоно-чорна краватка - чорні черевики - чорні шкарпетки.
Темно-блакитний костюм - біла, кольору слонової кістки сорочка - сіро-червоно-бордовий краватку - чорні, темно-коричневі черевики - сірі, бордові шкарпетки.
Темно-синій костюм - біла сорочка - біло-червоно-блакитний краватку - чорні черевики - темно-блакитні, темно-бордові шкарпетки.
Темно-зелений костюм - сорочка кольору слонової кістки - червоно-зелено-коричневий краватку - коричневі черевики - коричневі шкарпетки.
Пісочний костюм - світло-блакитна сорочка - темно-блакитний краватку - світло-коричневі черевики - світло-блакитні шкарпетки.
Світло-коричневий костюм - біла, рожева, тютюнова сорочка - зелений, бордовий, червоно-чорна краватка - кавові, червоно-коричневі черевики - бордові шкарпетки.
Темно-коричневий костюм - біла, бежева, світло-рожева сорочка - зелено-коричневий, червоно-коричневий краватку - коричневі черевики - кавові, бордові шкарпетки.
Чорний костюм - біла сорочка - сріблясто-сірий, червоно-чорна краватка - чорні черевики - димчасті, чорні, темно-фіолетові шкарпетки.

Існує цікава теорія, згідно якої шкарпетки чоловіки можуть служити ключем до розгадки його особи. Не дуже сприймаючи це всерйоз, все ж придивимося.

Чорний шкарпетки зазвичай носять індивіди, стираючі їх раз на місяць;
Сірі або коричневі більш часто носять консерватори;
Білі шкарпетки обожнюють спортсмени або бізнесмени з необгрунтованими претензіями на смак;
Яскраві шкарпетки (наприклад червоні) воліють зовні спокійні, але легко заводиться по будь-якій дрібниці.

Розібравшись з кольором, давайте перейдемо до більш детального вивчення їх носок і продовжимо розгляд малюнків:

Ромбики або переплетення - швидше за все, приховують пошуки свого місця в житті;
Смішні зображення або безглузді - дівчата ви перебуваєте з плейбоєм;
Смужки і без малюнка - воліють індивіди, стираючі їх раз на місяць.

Звичайно, вибір шкарпеток це особиста справа кожного. Зрештою, може бути, зелені шкарпетки з червоним Спайдерменом - це ваша прикмета стилю? І на закінчення наведемо кілька несерйозних, але правдивих фактів про шкарпетки.

Нелегка доля випала винахіднику панчішно-в'язальної машини - магістру філософії, випускникові Кембриджа Вільяму Лі. Він в 1589 році створив машину, яка була здатна робити в хвилину тисячу двісті петель - замість ста при звичайній ручної в'язки. Чудо-машина була показана королеві. Але Єлизаветі I не сподобалося, що машина в'яже лише грубі шерстяні панчохи, а не тонкі шовкові для аристократів. У видачі патенту Лі було відмовлено.

Жіночі шкарпетки з'явилися під час Першої світової війни, коли через дефіцит матеріалу виробники почали економити на довжині панчіх. Президент Буш одного разу розпорядився обмежити імпорт шкарпеток з Китаю, оскільки представники Міністерства торгівлі заявили: китайські шкарпетки підривають американський ринок.